چگونه با تقویت اراده موفقیت بیشتری در زندگی خود داشته باشیم

تقویت اراده
Rate this post

با نیرو و تقویت اراده می توان به همه چیز دست یافت اما محرک و تازیانه آن نیاز است. اگر اراده خود را تقویت نکنیم و آن را به کار نیندازیم زودتر از کلیه نیروهای باطنی زنگ می زند. انسان برای رسیدن به شرایط مطلوب و پسندیده باید دارای اراده قوی و مستحکمی باشد. رسیدن به اراده آهنین و تربیت یافته نیاز به گذشت زمان و تمرین بسیار دارد بر این اساس برای تقویت اراده و رسیدن به تمرکز باید حواس پنجگانه خود را در اختیار داشته باشید .

مراحل تقویت اراده با تربیت حواس پنجگانه بمنظور رسیدن به تمرکز

  • تمرین سکوت
  • تمرکز
  • ایجاد فضای مناسب
  • شرطی نمودن بعضی از افکار در ذهن
  • تسلط بر خواسته های مادی و معنوی
  • بکار بستن ایده های کوچک برای تقویت اراده
  • مبارزه با نقاط ضعف و عادتهای منفی
  • ایجاد الگوی تازه و سازنده

همانطور که از موارد یاد شده در بالا در می‌یابیم برای تربیت حواس پنجگانه ایجاد فضای مناسب همراه با سکوت برای شما الزامی است. برای مغز شما که باید امر رهبری را در ابراز فرمان‌های مختلف به عهده داشته باشد نیاز است لحظاتی را در آرامش و سکوت پشت سر بگذارد و به همین منظور تنها جسم و روان تربیت یافته است که می تواند شرایط ناممکن را ممکن سازد. در مورد تمرکز می‌توان راه‌های فراوانی را جهت تمرین پیشنهاد نمود اما در زیر آنچه را که موجب آرامش می‌گردد یادآور می شویم .

قوی کردن اراده

قبل از هر چیز اتاق یا محل تمرکز را از هر گونه نور تصنعی کم کنید. سپس در شرایط به پشت خوابیده به طریقی که تمام بدن بدون هیچ فشاری به روی زمین قرار گرفته است و یا نشسته و باز به طریقی که تمام اعضای بدن شما در انبساط کامل قرار گیرد و هیچ گونه فشار و سختی را متحمل نمی شود قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید : شکرگزاری قدرت پنهان برای رسیدن به هر آنچه می خواهد

بمنظور تمرکز و تقویت اراده تمام اعضای خود را به ترتیبی که حالا چشم‌ها را بسته و به چیزی جز دیدن اعضای بدن فکر نمی کنید در ذهنتان مرور کنید. نگذارید تصورات و تفکرات خارج از این موضوع ذهن شما را مشغول سازد. پس از بررسی تمام نقاط بدن باید به احساسی برسید که موجب سبکی و راحتی شده باشید. بی شک در تمرین‌های اولیه ممکن است به خواب رفته و یا نتوانید ارتباط کاملی با موضوع برقرار سازید. یعنی در بین راه از مسیر اصلی خارج شده و از مرور و بازبینی اعضاء جا بمانید.

حتی ممکن است تفکرات دیگری را جایگزین آن سازید. این عمل بیانگر عدم تسلط شما به یک تمرکز بر موضوع خاص است. پس رفته رفته در تمرین‌های بعدی تفکرات حاشیه ای را کنار گذاشته و به مقصود نزدیک می شوید. فراموش نکنید شما به دنیای ناشناخته ای وارد شده اید که ارتباط و رسیدن به مطلوب زمان می برد و برایتان در جلسات اولیه تمرین امکان رسیدن به آن شبهه بر انگیز است اما مأیوس نشوید.

پس از رسیدن به یک تمرکز تربیت یافته شما می توانید خواسته های معقول خود را با تصاویر مثبت و دست یافتنی مرور کنید. بطور مثال خود را فردی خوشبخت که توانسته با تقویت اراده به همه چیز برسد بدانید. در تصویر سازی ها نکات مثبت بسیار حایز اهمیت است و هیچ گاه نباید نکات منفی را به ذهن راه بدهید در تصویرها ببینید که شفا یافته اید ، در ارتباط با همسر موفق هستید ، در تجارت دارای شرایط و امکانات قابل ملاحظه ای گشته اید .

عکس این تفکر می تواند مخرب باشد اگر تلقین منفی را به ذهنتان راه دهد که نتیجه آن نیز معکوس بوده و به نتیجه مطلوب رهنمون نخواهید شد.

شرطی نمودن مغز

 شرطی نمودن مغز به افکار مثبت موجب می شود که این افکار جزء اعمال روزمره شما  گردد و باید عادت‌هایی باشد که شما در پی بدست آوردن آن هستید. شما می خواهید پس می توانید.

تسلط بر خواسته های مادی و معنوی موجب تقویت اراده شما می گردد. میدانید که دست یافتن به امور معقول همیشه ممکن است و در غیر اینصورت نتایج مطلوبی در بر نخواهد داشت پس در زمینه معنویات و مادیات تلاش می کنید که خطا نکرده و اعمالی را به مغز فرمان داده و از او بخواهید که ممکن است. البته فراموش نکنیم برای انسان هر غیر ممکن ، ممکن است

به شرط آنکه مراتب رشد و تکامل اراده را پشت سر گذارده و با علم و آگاهی به آن دست یابد. شاید شنیده یا دیده باشید که بعضی از افراد و حتی فرقه های مختلف اعمال خارق العاده را انجام می دهند که برای پذیرش آن دچار شک و تردید میگردیم .

براستی بغیر از ترفندها و تردستی‌ها، دست یافتن به قدرتی که روح انسان را متعالی گرداند امکان پذیر است .

اعمالی چون شفا بخش ، روشن بینی ، پیش گویی ، تاثیر فاصله از راه دور، تله پاتی ، و … صحیح بوده و قابل پذیرش است . پس برای رسیدن به قدرت اراده نیاز به تسلط بر خود و خواسته های خود داریم .

بیشتر بخوانید :  رسیدن به آرامش درونی با ۱۵ راهکار ساده 

گاهی الگو سازی مثبت در امور مادی و معنوی نیز می تواند بسیار موثر و مفید باشد. اما نباید این الگو سازی در حد پرستش و بیماری باشد . ما می توانیم از دیگران به عنوان الگوی اخلاقی ، تجاری ، ورزشی و هنری بهره جوئیم اما اگر کاملا مرید او شده و هر آنچه را خواسته او باشد بپذیریم نشان داده ایم در اولین قدم خود را فراموش کرده و الگوسازی ما به اشتباه و خطا بوده است. 

داشتن اراده قوی

بطور مثال فرد جوان هنرمندی علاقمند است هنرپیشه شود در حالیکه هنرمندی را الگو قرار داده تمام رفتار او را جز اعمال خود قرار داده است و در اجرای این الگوسازی نکات مثبت و منفی او را انجام می دهد بی شک او نیز به بیراهه رفته است و تنها توانسته مقلد خوبی باشد حتی اگر به موفقیتی دست یابد نسبی بوده و در دستخوش زمان قرار گرفته و رفته رفته فراموش می گردد زیرا آنچه بدست آورده است را مدیون ذوق و سلیقه و نشات گرفته از تقویت اراده دیگری بوده و از فکر و اندیشه خود او سر چشمه نگرفته و به دیگری تعلق دارد این نکته بدان معنی نیست که از نکات مثبت و قابل ارزش دیگران برای موفقیت خود بهره نگیریم. بلکه معتقد هستیم بر روی آن مطالعه کرده و خود تصمیم گیرنده باشیم و در نهایت خود باشیم.

بهترین الگوهای اخلاقی برای ما انسان‌هایی هستند که پایبند اخلاقیات باشند و فرقی نمی‌کند که او مسلم باشد یا از دیار دیگری و دارای فرقه دیگریست . افراد کم اراده همیشه منتظر معجزات و وقایع خارق العاده هستند افراد با قدرت اراده بالا خود خالق معجزات و وقایع خارق العاده هستند.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi