طارمی مهاجم گل‌زن و خطرناک پورتو برای دروازه و پای حریف

مهدی طارمی
۵/۵ - (۱ امتیاز)

شاید کمتر کسی در ایران و غرب آسیا باشد که مهدی طارمی را نشناسد، اما حدودا دو سال است که طارمی در فوتبال اروپا و بخصوص پرتقال به چهره‌ای شناخته شده تبدیل شده است، تا جایی که برخی از هواداران پورتو و کارشناسان فوتبال در پرتقال او را یکی از بهترین مهاجمان ده سال اخیر پورتو می‌دانند.

 

طارمی مهاجم مهار نشدنی این روزهای پورتو

Taremi

طارمی که در اولین حضور خود که کمتر از ده دقیقه بود توانست یک پنالتی برای تیم خود کسب کند، رفته رفته با گل‌هایی که زد و پاس گل‌هایی که داد و پنالتی‌هایی که گرفت به بازیکن ثابت بازی‌های اخیر پورتو تبدیل شد. طارمی توانست در دو دیدار آخر تیمش قبل از بازی با بنفیکا هم گل بزند و هم پاس گل بدهد تا نمره عالی ۹.۱ را در این دو بازی از سایت‌های معتبر جهان کسب کند.

 

طارمی

اما بازی در برابر بنفیکا برای طارمی که در اوج آمادگی و تمرکز قرار داشت خیلی ساده پیش نرفت، ابتدا این بنفیکا بود که به گل رسید ولی طارمی توانست بازی را با شوتی که در بین راه به هم‌تیمی او برخورد کوچکی هم داشت به تساوی بکشاند. اما بد بیاری‌های طارمی پس از گل شروع شد، شادی پس از گل مهدی با گیر کردن زانوی او به چمن زمین داشت خطرناک می‌شد ولی آمادگی بدنی بالای او باعث شد که او از این صحنه بدون مشکل عبود کند.

 

Taremi

اوج ماجرا اما در نیمه دوم اتفاق افتاد، جایی که طارمی با یک تکل بی‌مورد در وسط زمین روی پای مدافع حریف ابتدا با کارت زرد داور جریمه شد ولی پس از بازبینی صحنه با استفاده از VAR داور نظر خود را تغییر داده و طارمی را با کارت قرمز جریمه کرد، مهدی با این کارت دیدار بعدی تیمش را در از دست داد که بازی نیمه‌نهایی سوپرکاپ پرتقال است. این در حالی است که بسیاری از طرفداران تیم‌ بنفیکا درخواست محرومیت حداقل چهار جلسه‌ای طارمی را داشته اند، چیزی که مهدی را وا داشت تا برای عذرخواهی بخاطر تکل خشنش روی پای مدافع حریف دست به گوشی شده و یک پست مغذرت خواهی را در حساب ایستاگرام خود منتشر کند.

 

taremi

حالا باید دید که مهدی طارمی ورزشکار ملی پوش بوشهری کشورمان چطور تمرکز و آمادگی خود را برای بازگشت به میدان برای پورتو حفظ خواهد کرد، در حالی که پورتو در هفته‌های آینده یک بازی حساس در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در برابر یوونتوس مدعی خواهد داشت. اما چیزی که مسلم است همه ایرانی‌ها از بازی و گل زنی مجدد مهدی خوشحال خواهند شد. برای او آرزوی موفقیت و سلامتی داریم.

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب احسان

بدون دیدگاه

logo-samandehi