با رمز موفقیت و کلید خوشبختی زندگی به ساده‌ترین شکل آشنا شوید

کلید موفقیت
Rate this post

رمز موفقیت و کلید خوشبختی بر سه ستون استوار است. فراموش کردن گذشته ، غنیمت شمردن حال و امیدوار بودن به آینده. پیش از هر چیز می‌دانیم که برای ورود به مکان یا مرحله‌ای نیاز به گشاینده ای داریم. برای مثال برای ورود به یک خانه نیاز به کلید آن خانه را داریم و کلید ورود و رمز موفقیت شما برای رسیدن به درجات عالی و خوشبختی، تفکر و اندیشه مثبت شما می‌باشد.

در بحث تفکر مثبت گفتیم که با تقویت مثبت اندیشی می‌توانیم به قله‌های پیروزی و موفقیت برسیم و باور پذیری در ما رخنه خواهد کرد و خود و توانایی‌های درونی‌مان را باور خواهیم کرد. تفکر و اندیشه انسان زمانی موفق و سازنده است که در سلامت کامل از ذهن آن شخص بیرون بیاید و دغدغه‌های فرد کم باشد. توجه کنید، ما می‌توانیم برای تفکر و اندیشه خود عناوین دیگری معادل با آن را در اختیار بگیریم تا کاربرد آن در تمام امور زندگی ما آشکار و بعنوان رمز موفقیت ما شناخته شود.

تفکر مقدمه برنامه ریزی است پس عنوان آن را پیش برنامه می‌گذاریم. این برنامه نیاز به یک سری پیش آگاهی دارد. پیش آگاهی برای هر عملی نیاز است و اگر پیش آگاهی های ما تبدیل به برنامه شود در اجرای برنامه نیز موفق خواهیم بود. 

کلید خوشبختی

 

بیشتر بخوانید: رسیدن به موفقیت با برنامه ریزی دقیق

فرض کنید شما می خواهید تیم ورزشی خاصی را رهبری کنید. چه خواهید کرد؟ آیا قبل از آنکه اعضای گروه را شناسایی و انتخاب نمائید اهداف گروه را معین کرده و سپس برنامه اجرایی آن را تدوین می کنید یا اینکه شما فکرتان را بر روی یک کاغذ به ثبت می رسانید و بعد از آن اعضاء را انتخاب کرده و مسئولیت هر یک از افراد را مشخص نموده و برای انجام وظیفه شرایطی را برایشان متذکر می شوید. مشخص است که رمز موفقیت در این کار این است که گزینه دوم را انتخاب کنید.

برای مثال دوم اگر شما قصد دارید برای یک سفر و به مدت طولانی از محل زندگی ، شهر یا کشور خود خارج شوید بهتر است قبل از هر چیز مقصد و یا مقاصد را تعیین نموده سپس وسیله سفر ، مدت سفر ، اهداف اصلی از سفر ، شرایط و امکانات موجود را بررسی و پس از دست یافتن به اطلاعات کافی و کامل از خود ( از لحاظ جسمی ، مادی ، روحی ) به برنامه ریزی بپردازید .

بیشتر بخوانید: راهکار غلبه بر عادت های منفی و یادگیری عادات مثبت

بر هیچ کس پوشیده نیست که رمز موفقیت یک انسان موفق این است که از هوش سرشاری برخوردار است و از شکست ها بیم و هراسی ندارد و مدام بر تجربیات فردی خود اضافه می‌کند. شما هم می‌توانید در هر پست و مقامی که هستید، به هریک از شاخه‌های شغلی که تعلق دارید اهل و ساکن هر نقطه از زمین که باشید برای آرزوهای خود که اولین جرقه پیروزی‌ است برنامه ریزی نمائید و آن را در چارت تفکری خود بگنجانید. بی شک دیری نخواهد گذشت شما عادت می‌کنید که با برنامه باشید. برای هر یک از ساعات زندگی خود برنامه ریزی کرده و با پیش آگاهی در آن زمینه فعالیت نمائید.

نکته قابل ذکر دیگر مسئله مخالفت است چون در این راه گام بر می‌دارید با مخالفت‌های فراوانی مواجه خواهید شد. اگر از مخالفت‌ها بهراسید نابود خواهید شد زیرا رمز موفقیت انسان متفکر این است که در تنگناهای فکری به راهکارهای جدید و موفق دست می یابد و بر مخالفتهای ذهنی خود نیز غلبه می‌کند.

رمز موفقیت

 

بیشتر بخوانید: پرتاب بر سکوی موفقیت با مثبت اندیشی و داشتن تفکر مثبت

برای در اختیار گرفتن کلید خوشبختی و خوشبخت بودن هرگز دیر نیست شما در هر سن و شرایط مادی و معنوی که هستید می‌توانید با تفکر سازنده و مثبت خویش کلید ورود به مرحله برتر را بدست آورده و وارد شوید. در طول تاریخ افراد فراوانی را سراغ داریم که از سربازی به سرداری رسیده اند . زندگی نامه ناپلئون بناپارت را مطالعه کنید تا رمز موفقیت این سردار فرانسوی را پیدا کنید. مطالعه و بررسی در زندگی نامه شخصیت‌های تاریخ جهان می‌تواند راه‌گشای موفقیت شما باشد و بهترین الگوهای فکری ما انسانهایی هستند که از پائین ترین نقطه حرکت شروع کرده و به نقطه اوج و مقصد نزدیک می شوند .

انسانی که از تمام مساعدت‌های خارجی چشم بپوشد و با نیروی خود بر پای خود بایستد همان کسی است که نیرومند است و موفقیت را برایش پیش بینی می کنم . ( والف والدو امرسون )

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi