افکار خرافی باعث بوجود آمدن چه مشکلاتی برای انسان می‌شود

افکار خرافی
Rate this post

افکار خرافی ارتباط نزدیکی با روش تفکر ، احساس و طرز برخورد ما با محیط اطرافمان دارند و تمام این موارد را تحت تاثیر قرار می دهند. اعتماد به افکار خرافی مخرب است. بسیار دیده و شنیده ایم که عده ای بر اثر شگردها و ترفندها مدعی به ما فال بینی و طالع بینی افراد هستند. امروز پیش گویی و روشن بینی یک علم ثابت شده در روانشناسی است و در کشورهای غربی نیز بیشتر مورد مطالعه و توجه قرار گرفته است.

 

از صدر اسلام نیز شواهدی به جا مانده است که تغییر و تحول و حتی پیشگویی هایی را از افراد شنیده و خوانده‌ایم. همچنین در بین دراویش ومعتکفین به امور اسلامی نیز اعمال خارق العاده ای شنیده و دیده ایم. اگر چه نمی‌توان تمام پیشگویی‌ها و طالع بینی ها را رد نمود و آن را جزء خرافه دانست و یا صحت آن را پذیرفت اما هدف از یادآوری این مورد خاص صرفا این است که بدانیم افراد سود جو نیز کم نیستند که خود را به شکل و شمایل انسانهای فرهیخته و پیشگو در آورده و با ایجاد افکار خرافی در ذهن شما موجب آزار و اذیت شما شوند.

بیشتر بخوانیم: رسیدن به آرامش درونی و قلبی با بخشش دیگران

علم کف بینی و طالع بینی و انواع فال‌ها امروزه رایج است و متاسفانه باید بگوئیم عالمان به این علم بسیار کم هستند و سود جویان بسیارند که این سودجویان در این بین از احساسات پاک دیگران جهت منافع مادی خود بهره می جویند. اگر چنانچه قصد دارید سراغ فال ، طالع بینی و … بروید لازم است در این زمینه میزان مطالعه خود را افزایش دهید و زمانی که به کسی اعتماد و در او تبحر خاص مشاهده کردید آن وقت خصوصیات فردی خود را در اختیارش بگذارید. 

طالع بینی

خرافه‌هایی که دیگران می‌گویند اگر باعث شود شما به این افکار اعتماد کنید ابتدا استواری گامهای‌تان را در جهت رسیدن به مقاصدتان سست می‌نماید و سپس انگیزه مثبت را از شما دور می سازد و دیگر اینکه ارزش اهداف زندگی و عملکرد آدمی را زیر سئوال می‌برد. به طور مثال کافی است به تاجری بگویند که به زودی ورشکست خواهد شد. چه نتایجی به دست خواهد آمد.

  • تاجر اطمینان در معاملات روزانه او کم می شود
  • به علت ترس از ورشکستگی کمتر دست به تجارت خواهد زد
  • مدام به خود می گوید ممکن است همه چیزم را از دست بدهم
  • همگان را به شمایل افرادی می بیند که می خواهند او را در تجارت فریب دهند
  • به دلیل ترس و دوگانگی در تصمیم گیری اعتبار و اعتماد خود را از دست می دهد
  • می‌تواند عامل و مانع در رشد و تکاپوی روزانه فرد تاجر باشد

حال خودتان را به جای کسی بگذارید که با افکار خرافی به او گفته‌اند یک ماه دیگر خواهید مرد و هیچ کس نمی تواند مانع از روز حادثه شود که قرار است اتفاق بیفتند… با این افکار منفی چه می کنید؟ از دید من شما اگر باور داشته باشید که گفته ها درست خواهد بود یک آدم کم حوصله ، افسرده ، زود رنج ، ضعیف و روز به روز نحیف تر و بی توجه به مسائل مادی زندگی و خانواده و دیگران می‌شوید.

بیشتر بخوانیم: راهکار غلبه بر عادت های منفی و یادگیری عادات مثبت 

این گفته شما را بی انگیزه برای ادامه حیات و تلاش و در نهایت از دنیا بریده و گوشه گیر خواهد کرد زیرا پذیرفته اید که روزهای زندگی شما کوتاه شده و هر چیزی را که به شما تعلق دارد از دست خواهید داد. مدتی نخواهد گذشت که بیماری ها به سراغتان می آید و شما با اولین سرماخوردگی و یا اتفاق پیش پا افتاده دار فانی را وداع خواهید گفت.

 

و دیگر اینکه شنیده یا دیده ایم همسرانی که به دلیل وجود افکار خرافی با مراجعه به فالگیران و رمالان درخواست تغییر و تحول افکار همسران خود را خواستار شده‌اند و نتیجه بدست آمده از مشورتی که با فالگیران و طالع بینان بدست آورده‌اند بسیار مخرب و غیر باور است .

پاک کردن افکار خرافی

در مقابل این افکار منفی می توانید شاهد تلاش و تکاپوی بیمارانی باشیم که پزشکان از بهبود حالشان قطع امید کرده اند ولی سالهاست که مبارزه کرده‌اند و هر روز نیز خوشبخت تر و پیروزتر به نظر می آیند.

 

همه این مطلب برای آن است که از افکار خرافی تجدید نظر کنید و با مطالعه قبلی به سراغ افرادی بروید که در این زمینه دارای توانایی های قابل توجه ای هستند.

بیشتر بخوانید: تقویت اراده راهی برای موفقیت بیشتر در زندگی

یادآور می شویم که قدرت و توانایی انسان در زمینه‌های ماورالطبیه را نمی‌توان منکر شد با همه این تفاسیر باید تلاش کنیم جهت مشورت و چاره جویی به افراد شایسته و فهیم متوسل شویم که درمان درد می‌کنند و ما را از آشفتگی ذهنی و جسمی نجات می‌بخشند نه اینکه پریشان و بیمارترمان کنند. این فکر شماست که موجب بیماری جسمی شما می گردد. شما بزرگترین و توانمندترین موجود روی زمین هستید کافی است به خود و توانایی هایی که دارید ایمان بیاورید.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi