افزایش عمر باتری گوشی موبایل با رعایت ۵ نکته بسیار ساده

افزایش عمر باتری گوشی موبایل
۵/۵ - (۱ امتیاز)

افزایش عمر باتری گوشی موبایل با توجه به اینکه استفاده از گوشی‌های هوشمند به بخش جدایی ناپذیری از زندگی ما انسان‌ها تبدیل شده است برای ما بسیار مهم می باشد. اکثر ما، در طول روز ساعت ها با گوشی موبایل وقت می گذرانیم؛ به طوری که تصور زندگی بدون استفاده از موبایل بسیار دشوار است. ولی با این حال، بسیاری از ما در مورد روش صحیح شارژ گوشی‌ اطلاعات کافی نداریم و به علت استفاده نادرست از باتری، پس از مدتی متوجه می‌شویم که باتری گوشی، کارایی گذشته خود را ندارد. نگهداری شارژ گوشی موبایل برای افرادی که به صورت مداوم از این گوشی‌ها استفاده می کنند، اهمیت زیادی دارد. 
برای این که عمر باتری گوشی موبایل خود را افزایش دهیم و به بهترین نحو گوشی موبایل‌مان را شارژ کنیم باید نکاتی را رعایت کنیم:

بیشتر بخوانید: گوشی تلفن همراه خوب باید چه مشخصات و قیمتی داشته باشد

۱- استفاده از شارژر و کابل اختصاصی گوشی

شارژ گوشی موبایل

بسیاری از ما وقتی در محل کارمان هستیم و یا به مسافرت و مهمانی می‌رویم، از کابل و شارژر گوشی‌های دیگر برای شارژ گوشی هوشمند خود، استفاده می‌کنیم. در حالی که استفاده از کابل و شارژر مختص خود گوشی بهترین راه برای افزایش عمر باتری گوشی موبایل است. بنابراین هر جا که هستید، حتما کابل و شارژر مخصوص گوشی خود را به همراه داشته باشید.

 

۲- افزایش عمر باتری گوشی موبایل با شارژ بین ۳۰ تا ۸۰ درصد

برای این که گوشی هوشمند خود را به روش صحیح شارژ کنید به این نکته توجه داشته باشید که وقتی شارژ گوشی به ۸۰ درصد رسید، گوشی را از شارژر جدا کنید. از سوی دیگر اجازه ندهید که شارژ باتری گوشی به صفر برسد و گوشی خاموش شود. بهتر است قبل از این که شارژ گوشی به کمتر از ۳۰ درصد برسد، گوشی خود را شارژ کنید؛ چرا که بهترین حالت، نگه داشتن شارژ آن بین ۳۰ تا ۸۰ درصد است؛ با این روش شما می‌توانید عمر باتری گوشی موبایل خود را افزایش دهید.

 

۳- گوشی موبایل را زیاد در حالت شارژ نگه ندارید

توجه داشته باشید که گوشی خود را برای مدت طولانی در حالت شارژ نگه ندارید و به محض این که شارژ باتری گوشی به ۸۰ درصد رسید، گوشی را از شارژر جدا کنید. با وجود اهمیت این موضوع، برخی از افراد گوشی خود را شب به شارژر متصل می کنند و تا صبح به همین حالت باقی می‌گذارند در حالی که این نحوه شارژ کردن نادرست است و به مرور زمان باتری گوشی را ضعیف و از عمر باتری گوشی موبایل شما کم خواهد شد.

 

۴- از گوشی در حال شارژ استفاده نکنید

افزایش عمر باتری گوشی موبایل

تقریبا همه‌ ما از نادرستی و خطر استفاده از تلفن همراه در زمان شارژ اطلاع داریم؛ اما این امر ضروری که هم جنبه امنیتی و سلامتی برای خود ما و هم گوشی هوشمندمان دارد را جدی نمی‌گیریم. شارژ گوشی و استفاده همزمان از آن کار اشتباهی است. گوشی موبایل‌تان را در گوشه ای به حال خود بگذارید تا شارژ آن کامل شود و فقط وقتی از اتصال شارژر جدا نمودید از آن استفاده کنید؛ علاوه بر این همه لوازم جانبی مانند هندزفری را از گوشی در زمان شارژ جدا کنید.

 

۵- افزایش عمر باتری گوشی با انتخاب محل مناسب برای شارژ کردن گوشی

برای افزایش عمر باتری گوشی موبایل و شارژ صحیح گوشی هوشمند باید به محلی که گوشی را شارژ می‌کنید توجه نمایید و در حد امکان گوشی را در محل‌های مرطوب و یا نم‌دار شارژ نکنید. همچنین برای این که گوشی در زمان شارژ داغ نشود، بهتر است روکش و کاور آن را جدا کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه با کامپیوتر گوشی اندرویدی خود را کنترل کنیم

با رعایت این ۵ نکته ساده شما میتوانید استفاده بهینه‌تر از گوشی موبایل خود داشته باشید و عمر باتری گوشی خودتان را افزایش دهید.

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi