مرسدس از محصول جدید خود رونمایی کرد، EQA خودرویی برای آینده

بنز
۵/۵ - (۱ امتیاز)

همه ما تا کنون نام بنز یا مرسدس بنز را شنیده‌ایم و بسیاری از ما همین حالا یا یک مرسدس را می‌رانیم یا در آرزوی راندن آن هستیم. آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده‌اید که این به چه دلیلی است؟ حتما شما هم با من موافق هستید که تنها دلیل موفقیت این برند پشتکار، خلاقیت و نوآوری و نگاه به آینده است. در این پست به بررسی جدیدترین محصول مرسدس می‌پردازیم که قرار است تا دو ماه آینده در بازارهای اروپا در دسترس باشد.

مرسدس بنز و باز هم یک محصول در لبه تکنولوژی

مرسدس

EQA نام محصول جدید شرکت مرسدس است که خودرویی تماما الکترونیک بوده و در حال تولید برای عرضه به بازارهای جهانی است. این خودرو در جایگاه‌های فست شارژ پس از سی دقیقه کاملا شارژ شده با هر بار شارژ مسافتی بالغ بر ۳۹۸ تا ۴۲۴ کیلومتر را می‌پیماید. از آنجایی که خوردو از سوخت‌‌های فسیلی استفاده نمی‌کند، لذا دی‌اکسیدکربن تولیدی این خودرو صفر است که از مشخصات یک تولید صنعتی با چشم اندازی به آینده و مشکل گرمایش زمین و آلودگی هوا است.

 

مرسدس

این مدل از مرسدس این روزها در دو کشور آلمان و چین هم‌زمان تولید می‌شود و در تولید آن از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا استفاده شده است، که مهمترین آنها سیستم کمک راننده است که دارای قابلیت‌های فراوانی می‌باشد. که بصورت اجمالی بهآنها اشاره می‌کنیم. 

سیستم پارک خودکار: این سیستم سال‌ها است که در خودروهای مطرح دنیا استفاده می‌شود و مرسدس در EQA هم از آن استفاده کرده است.

سیستم هشدار چراغ راهنمایی: دوربین‌های نصب شده روی خودرو قابلیت پوشش ۳۶۰ درجه را دارند که در مواقع زیادی قابل استفاده است، از جمله سیستم هشدار چراغ راهنمایی که در صورت فعال بودن سیستم، خودرو بلافاصله پس از مشاهده چراغ قرمز توقف خواهد کرد.

 

مرسدس

سیستم رادار اولتراسونیک: به راننده این امکان را می‌دهد که در تمام طول روز با بر هر شرایط جوی یک دید کامل از تمام ۳۶۰ درجه اطراف خودرو داشته باشد. این سیستم مکمل سیستم‌های دیگر خودرو است که در قبل به آن‌ها اشاره شد و در ادامه هم به مواری اشاره می‌گردد.

سیستم رعایت فاصله در ترافیک: اگر در یک ترافیک طولانی قرار دارید و نمی‌خواهید تمام مدت به جلو نگاه کنید کافی است سیتم رعایت فاصله در ترافیک را فعال کنید تا خودرو بصورت خودکار خودش به مسیر ادامه دهد، این سیستم وقتی به هر دلیل راننده از ترمز استفاده کند بصورت خودکار متوقف می‌گردد.

سیستم بررسی نقطه کور و سیستم خط عابر پیاده: این سیستم‌ها که بصورت خودکار برای پوشش دادن نقاطی که توسط آینه قابل دیدن نیستند و همچنین زمانی که راننده توجه کافی به جلو ندارد با رسیدن به خطر عابر پیاده ابتدا هشدار داده و در صورت وجود مانع در رادار خودرو، مرسدس ترمز کرده تا از وقوع حادثه جلوگیری کند.

بنز

بازده خودرو: همانطور که اشاره شد مرسدس مدل EQA با هر مرتبه شارژ مسافتی بیشتر از ۴۰۰ کیلومتر را می‌پیماید. نیروی الکتریکی محرک این اتومبیل برقی ۱۴۰ کیلو وات است که قابلیت رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر را در ۸/۹ ثانیه برای این خودرو فراهم می‌کند.

نکته: اگر این خودرو را تهیه کردید و در ابتدا نمی‌دانستید که برای بازکردن یا دودی کردن شیشه‌های عقب یا روشن کردن سیستم تهویه یا استفاده از مساژور صندلی چه باید بکنید، فقط کافی است که خودرو را صدا بزنید، “هی مرسدس” رمز ارتباط با خودرو است و پس از برقراری ارتباط فقط کافی است که درخواست خود را با سیستم هوشمند خودرو درمیان بگذارید تا آنرا بصورت اتوماتیک انجام دهد.

بنز

قیمت مرسدس مدل EQA: این مدل از مرسدس با در نظرگرفتن آپشن‌های مختلف و سفارشی(تمام موارد بالا آپشن‌های دیفالت خودرو است بعلاوه بسیاری آپشن دیگر که مجالی برای توضیح آنها نبود) چیزی حدود ۴۰ تا ۴۷ هزار یورو خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب احسان

بدون دیدگاه

logo-samandehi