انجام فعالیت هنری چه مزایایی برای پیشبرد بهتر زندگی شما دارد

فعالیت هنری
Rate this post

هر انسانی دارای لحظات و ساعاتی است که آنرا در شبانه روز بدون استفاده می گذراند. شما نیز احتمالا ساعاتی از روز را بدون استفاده مفید سپری کرده‌اید. فعالیت هنری می تواند برای انسان بسیار فرح بخش و نیرو بخش باشد. شما با انتخاب یک شاخه هنری می‌توانید از برخی مزایای آن به شرح زیر استفاده کنید:

  • ساعاتی از شبانه روز را سرگرم فعالیت امور هنری ‌باشید
  • رشد چشمگیری در زمینه فعالیت هنری اگر بر اساس علاقه و خواسته‌های قلبی شما باشد
  • شما ساعاتی از مشغله‌های روزانه و ناملایمات اجتماعی بدور خواهید بود
  • خلاقیت و نو آوری در شما رشد و نمو می کند
  • شما می توانید از این موضوع در امور اقتصادی و پیشبرد اهداف اقتصادی نیز بهره بگیرید
  • یاد میگیرید که ناخودآگاه برای زندگی طرح و برنامه جدید تهیه و از یکنواختی و رکود مادی و معنوی کم کنید

یک فرد هنرمند در اثر مطالعه و تلاش پیگیر در زمینه هنری خود سعی می کند تنگناهای کاریش را با تمرین و ممارست از سر راه خود کنار بزند و این موفقیت او نیاز به تفکر و پیدا نمودن راه حل جدید دارد. پس بطور ناخودآگاه هنرمند تربیت می شود که برای رسیدن به اهداف هنری خود طرح‌های موفقیت آمیزی را ارائه دهد.

بیشتر بخوانید: دلیل مهم برای داشتن نظم و انضباط کاری در زندگی

یک نویسنده از ابتدای نگارش یک اثر سعی می‌کند مقدمه و شروع داستان را بداند و از پایان اثر نیز با خبر باشد. به عبارت دیگر او معماری این اثر را بر روی کاغذ یا در ذهن خود از پیش طراحی کرده است و هنگام نگارش سعی به پیاده کردن آن طرح و نقشه دارد. افت و خیز اثرش نیز نیاز به طراحی دارد و هنرمند از ابتدا به بخش‌هایی از آن دست یافته و بخش دیگری را هنگام نگارش کشف و ثبت می کند.

 

انجام فعالیت هنری موجب پالایش فکر می‌شود و ذهن خسته را از پراکندگی و چند سونگری دور می سازد . ایجاد حس بر انگیزی و تداخل آن با منطق در هنرمند موجب می‌گردد بخشی از تمایلات و خواسته های درونی انسان از طریق هنر تخلیه شود و این تخلیه می تواند برای هر انسان بسیار مفید و سازنده باشد زیرا راه تنفس را باز می گذارید وضعف‌ها و ناتوانی‌ها را سرکوب می کنید.

 

شما با فعالیت هنری از خلق اثر لذت می برید. در ارتباط با دیگران راحت تر می شوید. توجه به مسائل مادی شما کمتر می شود ، نیازهای حسی را تقویت می‌کنید و از همه مهم تر شما احساس و منطق را در هم می آمیزید و آن را در امور زندگی نیز بکار می بندید. بدون هیچ تمرین و ممارست شما وارد یک نوع مراقبه روانشناسی شده اید که در پالایش ذهن خود آن را بکار بسته‌اید. شاید این بار از جملات مثبت و تاکیدی که نیرو بخش است به شکل تصویری و یا عملی استفاده نموده اید و کاربرد آن به این شیوه برایتان مفیدتر است.

بیشتر بخوانید: خلاقیت و ابتکار پلی برای رسیدن به موفقیت

عبارتی را که شما بعد از انجام یک فعالیت هنری موفق در ذهن خود به کار خواهید گرفت و به خود مدام گوشزد میکنید می‌تواند شبیه کلمات زیر باشد :

  • توانمند هستم
  • سالم هستم
  • خوشحال و پر تحرک هستم
  • آمادگی جسمی و روانی جهت انجام امور روزمره را دارم

زیرا در خلق اثر با انجام یک فعالیت هنری شما بارها خود را ستوده‌اید و احساس رضایت و خوشبختی نموده اید بی آنکه حتی کلماتی را بر زبان جاری کنید. بی شک حس و لذت کودکانه را دیده‌اید که هر گاه عمل غیر باوری را انجام می دهد برایش بسیار مهیج و با نشاط است. نقاشی‌هایش را به دیوار نصب می کند ، از مکعب‌های خانه سازی خود که توانسته است بنای جدید را طراحی کند مدتها مراقبت می کند.

 

با خلق اموری که ناباورانه انجام گرفته است به شوق و نشاط می رسد. هنرمند نیز این گونه است. گوشه ای نشسته و به خلق اثر خود می نگرد. شما هم می توانید به فعالیت هنری بپردازید و همیشه و در همه حال خالق باشید و نو آوری کنید . در این شرایط احساس می کنید که هستید و می توانید هر کاری را انجام دهید.

 

دانشمندان ، علما و بزرگان ، هر کدام نردبانی برای ترقی دارند . لیکن شاعران و هنرمندان این هنر را پرواز کنان می پیمایند .

( ویکتور هوگو )

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi