۱۰ تا از بهترین برندهای قهوه در دنیا که باید آنها را بیشتر بشناسیم

قهوه
Rate this post

حتما تا کنون یک بار هم که شده یکی از انواع قهوه یا فراورده‌های حاوی قهوه را امتحان کرده‌اید، ولی آیا تا کنون به این فکر کرده‌اید که قهوه‌ای که مصرف می‌کنید از چه کشوری می‌آید؟ یا بهترین نوع قهوه در جهان متعلق به کدام کشور است؟ همه ما از گذشته با عبارات قهوه برزیلی، قهوه ترک و یا قهوه عربی آشنا هستیم ولی در ادامه مطلب ما شما را با دنیایی متفاوت آشنا خواهیم کرد و با هم ده تا از برترین برندهای قهوه در دنیا را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین برندهای قهوه در دنیا از کدام کشورها و شرکت‌ها می‌آیند

 

۱- Koa Coffee

بهترین قهوه

دانه‌های قهوه این برند در جزیره کنا که بزرگترین جزیره در هاوایی که متعلق به امریکا است تحت برند Kona Coffee تهیه می‌گردد. این بهترین نوع قهوه در امریکا است و دانه‌ها از نوع عربی هستند. (مطلب دیگری در خصوص نوع دانه و تفاوت طعم و عطر آنها در آینده خواهیم داشت) و بیشتر قهوه‌های Drip و French Press توسط این دانه‌ها تهیه می‌گردند.

 

۲- LifeBoost Coffee

قهوه لایف بوست

شاید تا کنون نام کشور نیکاراگوئه را هم نشنیده باشید ولی این کشور یکی از تولید کنندگان بهترین دانه‌های قهوه در جهان است، دانه‌های  پرورش یافته در این کشور بیشتر برای تولید French press و pour over و espresso فراوری می‌گردد.

 

۳- Blue Mountain

قهوه کوهستان آبی

کوهستان آبی نام یک برند معتبر فروش دانه‌های قهوه است که در کشور جامائیکا قرار دارد. در جامائیکا مقدار کمی قهوه در سال تولید می‌شود ولی حدودا ۸۰ درصد از همین مقدار کم هم به ژاپن صادر می‌گردد. و دلیل آن این است که این نوع از دانه‌ها به دلیل رشد در کوهستان که ارتفاع زیاد و دمای کم را برای رشد قهوه در این مناطق را فراهم کرده است، دارای عمر و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر انواع هستند. معمولا قهوه‌های Drip و French Press توسط این دانه‌ها تهیه می‌گردند.

 

۴- Kenyan AA Coffee

قهوه کنیا

این برند یکی از محصولات شرکت ولکانیکا کافی است که در کشور کنیا قرار دارد. دو حرف A در نام این نوع قهوه بخاطر اندازه بزرگ دانه‌های این نوع است، جالب است که بدانید در کنیا هرچه اندازه دانه‌ها بزرگتر باشد کشاورزان و کارگران بیشتر پول بدست ‌می‌آورند، بخاطر همین همه تلاش می‌کنند تا محصول بهتری تولید شود و این باعث شده محصول تولید شده در کنیا یکی از بهترین‌ها در دنیا باشد. از این دانه‌ها بیشتر برای Pour over و drip machine استفاده می‌گردد.

 

۵- Sumatra Mandheling 

somatra

این برند هم یکی از محصولات شرکت ولکانیکا است با این تفاوت که در اندونزی تولید می‌گردد. نام این نوع قهوه از نام مردمی گرفته شده است که برای اولین بار در کشور اندونزی اقدام به پرورش آنها کرده‌اند. از دانه‌های تولید شده توسط این برند برای تولید قهوه Manual brew و espresso استفاده می‌شود.

۶- Peaberry Beans

tanzanya

و بازهم شرکت ولکانیکا و این بار در کشوری دیگر به نام تانزانیا(کشوری در آفریقا) دانه‌های قهوه‌ای را فراوری می‌کند که بعنوان یکی از بهترین انواع دانه در دنیا شناخته می‌شود. این یک نوع خاص از قهوه از نظر ظاهر است که بخاطر شکل آن نیاز به هزینه و زحمت بیشتری در پروسه تولید و فرآوری دارد، از این دانه‌‌ها بیشتر برای مصرف Drip و Pour Over استفاده می‌گردد.

 

۷- Toraja Coffee

اسپرسو

استعمار یا امپراتوری، شرکت ولکانیکا یک برند دیگر هم در جمع بهترین‌های دنیا دارد که باز هم در کشور اندونزی تولید می‌شود. تولید کنندگان این دانه‌ها که در یکی از جزایر اندونزی زندگی می‌کنند فقط برای تامین بخشی از هزینه زندگی، این دانه‌های قهوه را تولید می‌کنند و به خاطر همین مقدار این نوع از دانه‌ها کم بوده و خیلی در دنیا رایج نیستند. از این نوع دانه‌ها بیشتر برای French Press و Espresso استفاده می‌گردد.

 

۸- Geisha Coffee

کافی فوری

این برند یکی دیگر از تولیدات شرکت ولکانیکا است که در امریکای مرکزی و در کشور کاستاریکا تولید می‌گردد. این دانه‌ها اصالتا از اتیوپی به پاناما و از آنجا به کاستاریکا آورده شده‌اند ولی چیزی که این نوع قهوه را خاص کرده است عطر خاص آن است. این نوع دانه را غالبا برای مصرف Pour Over و Filter فرآوری می‌کنند.

 

۹- Yirgacheffe Beans

قهوه فوری

گرچه اتیوپی که یک کشور آفریقایی است به عنوان مهد و زادگاه تولید قهوه در دنیا معرفی شده است اما خیلی در دنیا به این نام شناخته شده نیست. اما ولکانیکا اینجا هم به تولید و فراوری قهوه سایه انداخته است. با این حال دانه‌های اتیوپیایی به راحتی در فروشگاه‌های مرتبط در دسترس است و معمولا دارای وزن کمی می‌باشد.از این دانه‌‌ها بیشتر برای مصرف Drip و Pour Over استفاده می‌گردد.

 

۱۰- Death Wish Coffee

آرزوی مرگ

دهمین برند مطرح دنیا برند آرزوی مرگ است که دانه‌ها را از همه جای دنیا برای تولید جمع‌آوری می‌کند و قوی‌ترین نوع قهوه در دنیا است. با این تعریف مشخص است که از این دانه‌ها بیشتر برای تولید French press و espresso استفاده می‌گردد.

 

امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید، لطفا سوالات و پیشنهادات خود را در زیر این پست به اشتراک بگذارید.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب احسان

بدون دیدگاه

logo-samandehi