چگونه با سرمایه گذاری اعتباری بالاترین پشتوانه مالی را بدست آوریم

سرمایه گذاری اعتباری
Rate this post

آیا تاکنون در مورد سرمایه گذاری اعتباری و اطمینان چیزی شنیده‌اید؟ در زندگی و مسائل مادی دو نوع سرمایه گذاری داریم که عبارتند از :

۱- سرمایه گذاری مشهود ( مالی )

۲- سرمایه گذاری قلبی و غیر مشهود ( سرمایه گذاری اعتباری و اطمینان )

در سرمایه گذاری مشهود و مادی همه چیز و هر گونه سرمایه گذاری توسط سرمایه گذار مشخص و معلوم است و می توانیم با یک حساب و زمان کوتاه به حسابرسی آن پرداخته و میزان و مدت سرمایه گذاری را معین نمائیم.

قیمت ماشین ، خانه ، لوازم خانه و مغازه ، سپرده های موجود در بانک‌ها ، طلا و سرمایه گذاری های دیگری چون زمین و غیره… را می توانیم سرمایه موجودی نقدی و غیر نقدی خود بدانیم. اما نکته قابل ذکر اینجاست که این سرمایه ممکن است دستخوش حوادث ناگوار گردد و از دست برود. بطور مثال سیل، زلزله، آتش سوزی ، تصادف و غیره …. ممکن است همه دارایی ما را از ما بگیرند و سرمایه چند میلیونی ما در یک زمان کوتاه و یک شبه صفر کنند.

سرمایه گذاری

بیشتر بخوانید: رسیدن به قله موفقیت با تحصیل علم

شاید در اطراف خود افرادی را می شناسید که از این حوادث و اتفاقات مصون نمانده باشند و تمام دارایی خود را باخته اند و در حال حاضر شرایط بد اقتصادی را سپری می کنند. فردی را می شناسم که سالهای پیش از جنگ در شرایط مطلوبی زندگی می کرده و صاحب کارخانه ای بوده و آن را اداره می کرده و این شخص در اثر جنگ مجبور به ترک آن محیط تجاری و زندگی خود می شود و همچنین آن موقعیت تجاری بر اثر جنگ مورد تخریب و غارت قرار می‌گیرد. امروز این سرمایه دار زندگی عادی و شرایط مادی ، عالی خود را سپری می کند زیرا علاوه بر سرمایه گذاری مادی و مشهود توانسته بود سرمایه گذاری اعتباری نماید و در شرایط نامساعد فعلی نیز از آن بهره بجوید.

چون او در زمان و دوران تجاری خود فردی معتبر ، خوش حساب و در پرداخت و دریافت حق و حقوق خود و دیگران منظم بوده و پس از هجرت از محیط تجاری خود توانسته با سایر تجار دیگر ارتباط برقرار کرده و از سرمایه آنان استفاده نماید و موفقیت تجاری جدیدی را شروع کند. سایرین بعلت حسن اعمال این فرد حاضر به در اختیار گذاشتن سرمایه خود شدند و این مرد با سرمایه دیگران توانست بنیاد فرو ریخته یک کار تجاری را مجددا پی‌ریزی کند. اعتبار و اطمینان نزد دیگران بزرگترین سرمایه گذاری است که هر فرد می تواند انجام دهد.

در سرمایه گذاری اعتباری نیاز به رعایت موارد اخلاقی خاصی است که این موارد به شرح ذیل می‌باشد.

  • وقت شناسی
  • وفای به عهد
  • نظم و انضباط کاری
  • دور اندیشی و تفکرات مثبت 
  • راز داری و امانت داری

شریک مال مردم شدن نیاز به مراحلی دارد که بر در بالا به آن اشاره کردیم. ما باید وقت شناس و بر سر قرارهای تجاری بویژه رد و بدل نمودن اجناس و پول دقیق باشیم و به مسئولیتی که پذیرفته ایم و یا بر عهده ما گذارده اند به خوبی وفادار باشیم و با بی نظمی برنامه ریزی دیگران را جهت انجام امور تجاری مختل نسازیم. همیشه از دریچه اطمینان و اعتقاد به درست کاری دیگران با آنان روبرو شویم و به عبارتی انرژی مثبت و سازنده را به آنان انتقال دهیم. در مسائل مادی و تجاری راز دار باشیم و شیوه معاملات و عملکرد آنان با سایرین را هرگز برای کسی فاش نسازیم.

بیشتر بخوانید: مطالعه راز و رمز موفقیت در زندگی

از همه مهمتر اینکه امانت دار خوبی برای اموال دیگران باشیم زیرا خیانت در امانت موجب می شود همه اعتباری را که نزد افراد بدست آورده ایم یکباره از دست بدهیم. دیگر اینکه در هر صنف و مشاغلی که به کار می پردازیم چون بصورت زنجیره ای با دیگران در ارتباط هستیم حتما اعتماد نفرات را جلب کنیم زیرا عدم اطمینان یک فرد موجب می شود سایرین نیز از اعتماد و ارتباط با ما پرهیز نمایند و بلعکس از روی اعتباری که شما نزد کسی بدست می آورید سایرین نیز با این اعتماد حاضر به همکاری با شما می شوند و این خود بالاترین پشتوانه سرمایه گذاری از روی اعتبار می‌تواند باشد.

سرمایه گذاری

اعتبار و اطمینان قلبی افراد به ما موجب می گردد در همه مراحل کاری اموال دیگران را تنها با یک جمله حقوق شما بزودی نزدتان بر می‌گردد در اختیار بگیرید و هرگز دچار تنگ دستی نشوید. شما مانند ماشینی هستید که اگر قسمتی از اعمال تجاری شما خدشه دار شود بر سایر قسمتها نیز تاثیر گذارده و از ادامه حرکت باز می ایستد.

در معاشرت و ارتباط خود با دیگران تلاش کنید آنچنان که هستید خود را نشان دهید و دقیقا چهره واقعی خود را نشان دهید زیرا مردم از انسان دورنگ و دغل پرهیز می‌کنند. سعی کنید همیشه و در همه حال در پی بدست آوردن اعتبار باشید و دوستان زیادی اختیار کنید که آنان نیز نزد سایرین دارای مقام و اعتبار باشند. از این رو دیگران شما را از روی همنشینان شما محک می زنند. این جمله بسیار مهم است که اعتبار بذری است که نمی توان آن را در زمین نامناسب کاشت و در صورت وجود زمین مساعد به خوبی به بار می نشیند.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi