چگونه با حواله نکردن کار امروز به فردا پیشرفت روزانه در کار داشته باشیم

کار امروز به فردا
Rate this post

هرگز کار امروز به فردا حواله نکنید زیرا امروز همان فردای دیروز شماست که به انتظار آن بودید و هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد مگر اینکه خود شما بخواهید. نباید اسیر زمان و مکان شوید برای زمان ارزش قائل شوید. اگر در روز موعود افکاری که روزها بر روی آن تمرکز کرده و فکر کردید را ارائه دهید مطمئن باشید پیروز خواهید شد. احتمال دارد در ابتدا این فکر شما با مخالفت دیگران مواجه شود اما نترسید و آنچه را که در پی آن ساعت‌ها و مدت‌ها تفکر و اندیشه داشته اید را به عرصه عمل بسپارید.

اگر از دسته افرادی هستید که کار امروز را به فردا حواله میکنید هزاران فکر و اندیشه متعالی در ذهن شما در حد تفکر باقی خواهد ماند و شما هیچ گونه پیشرفتی از این بابت نمی‌کنید مگر گام‌های اولیه را برای عمل به آن فکر به موقع برداشته باشید. فراموش نکنیم ترس از اجرای فکر بسیار عامل بازدارنده‌ای است. بنابر این ابتدا ترس را از ذهن خود دور سازید.

همیشه چیزهایی که در زندگی از آن هراس داشته اید را انجام دهید. برای مثال اگر از ارتفاع می ترسید به بلندترین قسمت کوه یا آپارتمان بروید و خود را در معرض خطر ببینید تا ترس تان فرو ریزد. در غیر این صورت در انجام هر کاری هراس خواهید داشت و به مرحله اجرا و عمل نخواهید رسید منظور از انجام اعمال آن نیست که خود را به کام مرگ و نیستی هدایت کنید بلکه با در نظر گرفتن امنیت به تمام مراحل انجام آن عمل تا حد مجاز دست بزنید.

بیشتر بخوانید: رسیدن به قله‌های موفقیت با یادگیری علم

نگذارید چیزی مانع از انجام کارهای شما گردد. حتما با موانع زیادی روبرو می شوید. موانع را به طریق معقول کنار بزنید و سپس وارد عمل شوید. اگر زمان مورد نظرتان را از دست بدهید ممکن است دیگر به شرایط فعلی باز نگردید. زمان ازدواج ، کار ، تفریح، تحصیل ، تجارت و … مشخص است و شرایط سنی نیز در اعمال ما بسیار دخیل است. آیا شما می توانید در سن ۴۰ سالگی به خواستگاری دختر ۱۹ ساله ای بروید و آن چه را که مقصودتان است از همسرتان انتظار داشته باشید؟ به یقین خیر زیرا شما در دهه تعقلی قرار دارید و همسرتان در دهه سنی احساس و جوانی.

اگر در پی تحصیل هستید اگر چه هیچ وقت دیر نیست اما شرایط رسیدن به درجات عالی برای فرد مسن امکان پذیری کمتری دارد و بسیار دشوار است. فردایی را که شما در ذهن می پرورانید همان امروزیست که در آن قرار گرفته اید. اگر امروز توانستید مفید واقع شوید و کار امروز را به فردا موکول کنید فردا نیز چنین است.

کار امروز

هر روز برای خود دارای شناسنامه کاری خاصی است از این رو بار کارهای فردا را سنگین نکنید و اگر به این دلیل می گوئید فردا که امروز آسوده‌تر باشید و از انجام کار امروز طفره میروید قطعا فردا نیز چنین خواهید کرد تا از زیر انجام کار فرار کنید.

چند توصیه برای موکول نکردن کار امروز به فردا 

  • برای فردای خود برنامه ریزی کنید
  • سعی کنید برنامه طراحی شده را به اجرا بگذارید
  • در پایان هر شب نتایج کار را بررسی نمائید
  • پایان هر شب ذهنتان را آماده برنامه جدیدی نمائید و اعمال روز گذشته را خارج سازید

در صورت عدم موفقیت و اجرا در یکی از موارد با بررسی دقیق آن را برای روز آینده در دستور کار خود قرار دهید. تنها با مرور کارهای روزانه در می یابید که چقدر سرتان شلوغ است و چه مقدار کار انجام نشده باقی مانده است و هر روزتان از لحاظ برنامه کاری پر است. بنابر این جایگاهی برای قرار دادن کارهای معوقه نیست. و هیچ گاه جمله معروف و منفی فردا نیز روز خداست را بیهوده به زبان نمی آورید تا کار امروز تان را بر هم زده و به فرداهایی که برای انجام هرگز نمی‌آید موکول کنید.

در بحث عادت نیز گفتیم چنانچه نیاز به تمرین و یادگیری و آموزش دارید سعی نمائید از کارهای سبک تر شروع کنید و تمرین های موجود جهت عادت‌های مثبت را انجام دهید. برای تقویت این قسمت می‌توانید از تمرین های ذهنی و تمرکزی استفاده کنید. تمرین‌های ذهنی به شما کمک می‌کند تا راهکارهای جدیدی برای زندگی خود طراحی نمائید و به آن عمل کنید.

بیشتر بخوانید: مطالعه و راز و رمز رسیدن به موفقیت

اگر نیوتن در مورد جاذبه زمین سخن به میان نمی آورد و اندیشه ای که ذهن او را دچار دگرگونی ساخته بود مطرح نمی‌کرد چه کسی از تفکر بسیار خلاق او مطلع می‌شد و اگر اصرار و پا فشاری او نبود چگونه به نتیجه دست پیدا میکرد در حالی که با مخالفت فراوان روبرو گشت و حتی محکوم به مجازات شد.

دیگر مخترعین ، کاشفین ، دانشمندان ، عرفا و … نیز این چنین عمل کرده‌اند. آنها هر تفکر کوچک و ابتدایی خود را پرورش داده و مورد آزمایش و خطا قرار دادند تا نتایج بدست آمده را در مورد تئوری خود بدانند و زمانی این تئوری به تکامل رسید که دچار مشکل و اشتباه شدند و جهت رفع ابهام و نقص آن اقدام نمودند. هر تفکر مثبت و سازنده ای که دارید هر چند به نظر کوچک باشد بایستی آن را در شرایط اجرا و آزمایش قرار دهید. فردا بسیار دیر است و امروز همان فردائیست که به انتظار آن نشسته‌اید. به راستی که وقت طلاست.پس هیچگاه کار امروز به فردا حواله نکنید. کسی که امروز را از دست می دهد فردا را نخواهد داشت. این جمله بسیار مهم است که خوشبختی آینده در استفاده از زمان حال است.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi