بیداری شما در زندگی می‌تواند موفقیت به همراه داشته باشد

بیداری در زندگی
Rate this post

تنها عامل نجات انسان و سلامت وی در تمام مراحل زندگی همانا عامل بیداری است. بیداری و شناخت می‌تواند بسیار مفید باشد و اندیشه های آدمی را پایه‌گذاری نماید و سپس انسان آن را در زندگی روزمره به کار گیرد. همواره انتخاب مسیر زندگی با خود ماست و ما هم نسبت به شرایط موجود خود مثلا شرایط اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی تصمیم گیری می نمائیم و از این رو باید هوشیاری و بیداری خود را دو چندان نمائیم تا دارای عقاید باشیم که مفید است در غیر اینصورت دچار اشکال می گردیم.

عقاید را به دو دسته تقسیم می کنیم :

  • عقاید سازنده و پویا
  • عقاید پست 

عناوینی را که انتخاب کردیم بارها و بارها به شکل و شمایل دیگری شنیده اید. بنابر این برای اعمالی که متذکر می شوم شما می‌توانید هر عنوان دیگری را که می خواهید بگذارید. شما می توانید دست به هر کاری می‌زنید سازنده باشد و از تقلید کورکورانه بپرهیزید. ابتدا فکر و اندیشه سالم را سرمایه کار خود قرار دهید و سپس تجربیات دیگران را جهت آموزش به کار گیرید و خود نیز پویا وسازنده باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه با ورزش زندگی بهتری برای خود بسازیم

بطور مثال از انواع اعمال و کارهایی که در جامعه رایج است می توان تفکر سازنده را در تولید ، نو آوری ، نوسازی اندیشه های سازنده و طرح‌های خلاق خلاصه کرد. دیدگاه خلاق در بیداری شما و شفاء سلامت ذهن و جسم شما تاثیر بسزایی دارد. جسمی سالم خواهد ماند که تفکر اندیشه های سازنده و پویا به همراه دارد و معتقد است یک گام به جلو بر دارد و هر روز را بهتر از دیروز خود نماید.

تفکر پست و تفیلی همانا اندیشه های مخربی است که صاحب این اندیشه مدام در پی فرصت های خاص اجتماعی ، سیاسی ، اقتصادیست تا از شرایط موجود جامعه استفاده نماید و آن را بدون هیچگونه تغییر و تحول بدست آورده و مصرف کند. به عبارتی همیشه مصرف کننده است. در جامعه ای که پویایی و تولید نیست و افراد جامعه نیز بیداری لازم را ندارند و دست به ریسک های فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی نمی‌زنند هرگز شرایط بهتر را تجربه نکرده و با آن آشنا نمی‌شوند.

شغل‌های کاذب از نوع دوم است و انسان کاذب نیز از این نوع ساخته و پرداخته می شود. شما نیز در اطراف خود افراد زیادی را می شناسید که پی فرصت های به اصطلاح طلایی می گردند تا از آن شرایط سود اقتصادی و نفع شخصی را لحاظ نمایند در حالیکه ضربه ای به تنه و بدنه جامعه وارد می شود و جامعه را دچار مشکلات فراوان می سازند.

بیشتر بخوانید: گردش در طبیعت چه تاثیری در بهبود فرایند زندگی دارد

مدیر یک کارخانه را درنظر بگیرید که از امکانات دولتی و به عبارتی یارانه هایی که برای پیشبرد اهداف اقتصادی جامعه در اختیار او قرار گرفته است بر خلاف انتظار مصرف نماید و مواد اولیه ای که در بازار برای تولید اختصاص یافته است را به سود و نفع شخصی خود به فروش برساند.

در جامعه کنونی افراد از این دست کم نیستند و چرخه های تولید را کند نموده و حتى مانع از استفاده و بهره مند شدن سایر افراد از امکانات می شوند. سلامت یک ذهن سالم موجب می شود تا جسم نیز در سلامت کامل به سر ببرد و از دغدغه های مادی که خود برای خود ساخته است نجات یابد. در بیداری کامل نبود و خواب آشفته ، ترس از موارد اعمال خود و پاسخی گویی به وجدان ، تردید از توانمندی های شخصی او را به قهقرا می کشاند و در نهایت افکار مخرب تنها بخشی از زندگی و ظواهر آن را باز سازی می کند و بناهای دیگر زندگی روحی و جسمی او را درهم می پاشد.

رمز بیداری

ما می توانیم افکاری را پرورش دهیم که : 

  • به هیچ کس آسیبی نرساند
  • سود ما موجب زیان دیگران نگردد
  • ما را از خود واقعی مان دور نسازد 
  • این تفکر ارزش تولید و توسعه داشته باشد و پایه های یک اندیشه های سالم را بنیان گذارد

اگر بیدار هستید و به زندگی به طریقی نگاه می‌کنید که واقعا باید باشد هرگز مرتکب تخلف نمی شوید و حقوق دیگران را از بین نبرده و اجازه پایمال نمودن حق را به سایرین نمی‌دهید. اگر سلامت بیاندیشید ، زندگی کنید و آگاهانه دست به اعمال روزمره بزنید شما بیدارید و همچنین دارای شفای روح و جسم هستید.

تفاوت عمده ای که بین افراد جامعه است همانا اندیشه و تفکر آنهاست و اعمالی که از آنها سر می‌زند، همان اندیشه ای است که دارند. بیائید به چیزی بیاندیشیم که ما را گامی به موفقیت و پیروزی نزدیکتر نماید و همیشه و در همه حال از آگاهی های خود بهره برده و سلامت باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه با سرمایه گذاری اعتباری بالاترین پشتوانه مالی را داشته باشیم

بیداری می‌تواند رمز موفقیت باشد که ما را از خود واقعی مان دور نسازد. بیاندیشید ، زندگی کنید و آگاهانه دست به اعمال روزمره بزنید. شما بیدارید و همچنین دارای شفای روح و جسم هستید. اگر بیدار هستید و به زندگی به طریقی می نگرید که واقعا باید باشد هرگز مرتکب تخلف نمی شوید و بیدار هستید و حقوق دیگران را از بین نبرده و اجازه پایمال نمودن حق خود را به سایرین نمی دهید.

در دنیا کسی بدبخت تر از آدمی نیست که پیوسته می کوشد خود را به صورتی در آورد که از لحاظ جسمی و روحی هرگز آنگونه نیست.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi