۱۰ شغل مهم و به شدت مورد نیاز در ۱۰ سال آینده در تمام دنیا

job
Rate this post

اگر هنوز مشغول تحصیل هستید یا در حال تصمیم گیری در مورد رشته تحصیلی خود در دانشگاه هستید، حتما باید در مورد بازار کار و یافتن شغل هم مواردی را مدنظر قرار دهید از جمله شغل ‌های مورد نیاز در آینده، تا بتوانید راحت‌تر به آینده کاری خود فکر کرده و برنامه‎‌ریزی کنید.

با ۱۰ زمینه شغلی مرود نیاز در آینده با افق دید ۱۰ ساله در دنیا

معلم

حتما تا کنون در مورد آینده و شغل‌هایی که ممکن است بتوانید به آنها برسید فکر کرده‌اید، اما آیا تا کنون به معلم شدن فکر کرده‌اید؟ تحقیقات نشان می‌دهند در آینده نزدیک نیاز به معلم برای آموزش مهارت‌‌های مختلف از جمله زبان خارجی، فلسفه و…. به اوج خود خواهد رسید، یعنی در قسمتی که ربات‌ها نمی‌توانند راندمان قابل قبولی برای جایگزینی انسان داشته باشند.

پزشکان ورزشی

sport

همانطور که این روزها می‌بینیم، گرایش به ورزش در میان جوامع مختلف به سرعت در حال افزایش است، این هجوم تا حد زیادی بخاطر سود سرشار مالی است، البته سلامتی هم یکی از عوامل مهم گرایش به ورزش است. اما از طرف دیگر با افزایش گرایش به ورزش حرفه‌ای به افرادی نیازمندیم که بتوانند یک ورزشکار را به خوبی درمان کرده و او را به حرفه ورزشی خود بازگردانند. از این رو پزشکان ورزشی بازار کار پر رونقی در آینده پیش رو خواهند داشت.

تولید

گرچه مدتی است که بخاطر شرایطی مانند تحریم و همه‌گیری کرونا چرخ صنعت و تولید خوابیده است اما در آینده نزدیک نیاز به داشتن امکانات جدید متقارن با سایر نقاط دنیا و همچنین ساخت وسایل مورد نیاز کشورها با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و حتی جهت تولید وسایل مورد نیاز برای زندگی روزمره، باعث افزایش تقاضا در بخش تولید و رونق کسب و کار در این بخش خواهد شد.

کارگران حرفه‌ای

به یک کارگر ماهر نیازمندیم، حتما همه شما حداقل یک بار در یک سال گذشته با چنین آگهی استخدامی مواجه شده‌اید. رقابت‌های اقتصادی سخت و زمان کم برای گرفتن سهمی از بازار در آینده باعث خواهد شد تا بیشتر استخدام کنندگان نیروی کار در دنیا اقدام به استخدام نیروی کار ماهر کنند، که می‌تواند یک بنای حرفه‌ای، کچکار، شیشه‌بر، نقاش و یا یک دکتر ماهر باشد. اما چطور به مهارت و تجربه برسید؟ پیشنهاد ما این است که در زمینه مورد علاقه یا مرتبط به تحصیل خود بصورت رایگان شروع به فعالیت کنید و مطمئن باشید بعد از چند مدت اگر کار خود را به خوبی انجام بدهید در همان محل مشغول به کار خواهید شد و اگر هم نشوید، دست کم تبدیل به یک کارگر ماهر در آن حرفه خواهید شد که شانس بیشتری برای یافتن کار خواهد داشت.

رستوران و تهیه غذا

امروزه بسیاری از خانواده‌ها (بدون در نظرگرفتن شرایط و محدودیت‌های کرونا)، تقریبا هر ماه یک وعده غذا را در خارج از خانه میل می‌کنند، این مقدار برای افراد شاغل می‌تواند به هفته ای بیشتر از سه تا چهار مرتبه افزایش یابد که در گذشته کمتر بوده است، در آینده نیز این روند بخاطر دلایل مختلف ازجمله تغییر فرهنگ اجتماعی و علاقه به امتحان کردن غذاهای مختلف افزایش خواهد داشت و این باعث می‌گردد که در آینده افراد بیشتری در بخش رستوران و تهیه غذا مشغول به کار شوند.

مهندسی

با گسترش بیش از پیش شهر نشینی و راه‌یافتن تکنولوژی‌های جدید به خانه‌ها در آینده و همچنین نیاز مبرم به فراهم ساختن زیرساخت‌ها، مهندسی یکی از شغل‌هایی است که در آینده نزدیک بازار کار فوق‌العاده‌ای خواهد داشت، گرچه اقبال مهندسان رشته‌های مرتبط با کامپیوتر بلندتر خواهد بود اما مهندسان برق، مکانیگ، عمران و معماری هم بازار کار خوبی خواهند داشت.

نظام سلامت

یکی از مواهب همه‌گیری کرونا این بود که به نیاز ما به افراد شاغل در بخش سلامت تاکید کرد، به نظر می‌رسد در سال‌های آینده ما در قله نظام سلامت در دنیا خواهیم بود که می‌تواند حداکثر طول عمر را در دنیا به بیشتر از ۹۰ سال برساند، نظر به اینکه با افزایش سن نیاز به نگهداری‌های پزشکی و مراقبتی بیشتر می‌گردد و همینطور جمعیت جهان رو به پیری می‌رود، شاغلان در نظام سلامت از جمله پزشکان و پرستان و …. موقعیت‌های شغلی خوبی پیش رو خواهند داشت.

نگهداری از حیوانات خانگی

animals

شاید تا کنون در مورد آن نشنیده باشید و شاید هم یکی از افرادی باشید که در این حوزه مشغول به کار است. اما امروزه در کشور ما هم کسانی هستند که در این حوزه مشغول به کار بوده و درآمد خوبی هم بابت نگهداری از حیوانات خانگی دارند. در آینده هم با توجه به افزایش گرایش مردم به نگهداری از حیوانات خانگی نیاز به شغل‌هایی که مربوط به نگهداری، درمان و آموزش حیوانات خانگی است بیشتر خواهد شد.

فروشندگان

Salespeople

دنیا مدت‌ها است که از فروشگاه گردانی به شکل سنتی با یک فروشنده که احتمالا صاحب مغازه هم هست گذشته است، با رشد شهرنشینی و ایجاد و توسعه فروشگاه‌های بزرگ در تمام صنوف، قطعا رقابت برای جذب مشتری و فروش محصول افزایش خواهد یافت و یکی از راه‌های مختلف فروش بیشتر داشتن فروشنده بیشتر است که در آینده نزدیک فرصت‌های شغلی خوبی را برای فروشندگان حرفه‌ای یا خوب به همراه خواهد داشت.

نوآوران

Creatives

یکی از راه‌های موفقیت در بازار همیشه نوآوری بوده است، در آینده هم با توجه به رقابت شدید در بازارهای مختلف، شرکت‌هایی که دست به نوآوری بزنند می‌توانند گوی سبقت را از رقبا در بازار ربوده و به سود بیشتر مالی دست یابند، لذا صاحبان شرکت‎‌ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ در آینده به دنبال جذب و به کارگیری افرادی هستند که نوآورانه فکر می‌کنند، تا از این طریق بتوانند در بازار رقابت کرده و موفق شوند.

امیدواریم که از این پست استفاده کرده و از خواندن آن لذت برده باشید.

 

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب احسان

بدون دیدگاه

logo-samandehi