یادگیری اصول ثروتمند شدن با مطالعه ۵ کتاب در زمینه مدیریت مالی و کسب ثروت

اصول ثروتمند شدن
Rate this post

شکی وجود ندارد که برای موفقیت و پولدار شدن ، یکی از مهم‌ترین عادت‌هایی که باید به وجود آورید و تا آخر عمرتان به آن پایبند باشید، مطالعۀ کتاب‌های معتبر و با کیفیت است که در آن اصول ثروتمند شدن را به شما می‌آموزند. کتاب‌هایی که برای مطالعه انتخاب می‌کنیم باید کارآمد و اثر‌گذار باشند. ما که نمی‌توانیم همه کتاب‌های موضوع بحث کسب ثروت و مدیریت مالی را که از ازل تا ابد نوشته شده بخوانیم. پس باید بهترین‌ها را انتخاب کنیم.

لیست بهترین کتاب‌های اصول ثروتمند شدن

در ادامه ۵ کتاب بسیار پرطرفدار در دنیا که قصد دارند این اصول را به شما با سادگی هر چه تمام تر بیاموزند را به شما معرفی میکنیم.

۱- آموزش اصول ثروتمند شدن با کتاب همسایه میلیونر

کتاب همسایه میلیونر

این کتاب نوشتۀ توماس جی استنلی است و بر اساس مطالعۀ روش‌های زندگی بیش از هزار فرد ثروتمند نوشته شده است. روش‌های که در این کتاب آموزش داده می‌شود بسیار شبیه به کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید است. اما نکاتی متمایز را در این کتاب می‌توان دید که بسیار ارزشمند است. تمرکز این کتاب بر روی کسانی است که افراد کاملاً عادی با درآمد‌های معمولی بودند ولی با تنظیم هزینه‌ها و جمع کردن سرمایۀ خود ثروتمند شدند. ثروتمندان واقعی لزوماً کسانی نیستند که درآمد بالایی دارند بلکه با درآمد معمولی هم می‌توان میلیونر شد.

مهم‌ترین وجه تمایز بین ثروتمندان و دیگران سبک زندگی غیر مصرف گرایانه‌ای است که دارند. میلیونرها عادت‌ دارند بیشتر دارایی خود را در جاهای مختلف سرمایه‌گذاری کنند تا اینکه عمده آن را صرف مخارج روزمره با خرید‌های گران‌قیمت کنند. این مهم‌ترین برگ‌ برندۀ ثروتمندان است. شاید عجیب باشد اما بر خلاف تصور حدود ۹۰ درصد میلیونر‌ها در خانه‌هایی با ارزش کمتر از یک میلیون دلار زندگی می‌کنند.

این کتاب سعی دارد تا ما را قانع کند که باید یاد بگیریم عادت‌های مناسبی در جهت صرفه‌جویی و داشتن زندگی متوسط و متواضعانه داشته باشیم تا راه ثروتمند شدن برایمان هموار شود.

شاید بیشتر از هر کسی این کتاب بتواند برای دانشجویان که عمدتاً از مسائل مالی بی‌خبرند و درآمد بالایی هم ندارند خیلی موثر باشد. دانشجویان با خواندن این کتاب بلافاصله بعد از ورود به بازار کار می‌توانند از آموزه‌های این کتاب در زندگی بهره ببرند تا سریع‌تر اصول ثروتمند شدن را یاد بگیرند و میلیونر شوند.

 

۲- پولدار شدن با کتاب هفت عادت مردمان موثر

پولدار شدن با کتاب هفت عادت مردمان موثر

کتاب هفت عادت مردمان موثر کتاب بسیار تاثیرگذاری بود که اولین بار در سال ۱۹۸۹ منتشر شد و از سراسر دنیا نظرات مثبت منتقدان و افراد مشهور موفق زیادی را به خود جلب کرد.

شاید به نظر برسد که نام این کتاب ربطی به کسب ثروت ندارد. ذکر این نکته در اینجا ضروری است که اگر بدون توجه به دیگر جنبه‌های زندگی، تنها فکر شما پولدار شدن باشد، امکان ندارد موفق شوید. یک شبه نمی‌توان تغییر کرد اما با مطالعه این کتاب می‌توانید در جهت تغییر مثبت رفتار و عادت‌های خود گام بردارید و زندگی و عادت‌های خود را بهتر بشناسید. از آن مهم‌تر اینکه می‌توانید با رویکردی جدید و قدرتمند عادت‌های تاثیرگذار افراد موفق و ثروتمند را در خود ایجاد کنید.

این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های روانشناسی موفقیت است که حتی اگر هدف شما فقط ثروتمند شدن است باز هم باید آن را حتماً در لیست کتاب‌هایی که باید بخوانید قرار دهید.

 

۳- ثروتمند‌ترین مرد بابل

کتاب ثروتمندترین مرد بابل

در این کتاب مهم‌ترین اصول اولیه برای ثروتمند شدن را یاد می‌گیرید. نکاتی که شاید بعضی از آن‌ها برایتان تازه نباشد اما شاید دلیل اهمیت آن‌ها را تا حالا حس نکرده‌ باشید. در نتیجه می‌توانید بعد از خواندن این کتاب ترفند‌های مالی را در زندگی با دقتی بیشتر از قبل اجرا کنید تا بتوانید سریعتر پولدار شدن را تجربه کنید.

یکی از مهم‌ترین نصیحت‌های کتاب این است که بعد از دریافت هر درآمدی، اول از همه به خودت پرداخت کن. به کار بردن قوانین مدیریت ثروت این کتاب به شما کمک می‌کند که دید عمیق‌تری نسبت به درآمد و نحوه خرج کردن آن داشته باشید. مهم‌تر از همه درست پس‌انداز کردن را یاد می‌گیرید.

جالب این جا ‌است که نزدیک به صد سال از انتشار نخستین نسخۀ این کتاب از جورج کلاسون می‌گذرد. این نکته که بعد از یک قرن هنوز یک کتاب خواننده‌های زیادی در سراسر جهان داشته باشد و مدام نقد‌های خوبی بگیرد دلیل بر کم‌نظیر بودن این کتاب است.

 

۴- بیندیشید و ثروتمند شوید

بیندیشید و ثروتمند شوید

ناپلئون هیل با جمع‌ آوری روش‌های زندگی بیش از پانصد نفر از موفق‌ترین و ثروتمند‌ترین افراد در سراسر جهان، موفق به خلق این اثر در سال ۱۹۳۷ شد. این کتاب جز پرفروش‌ترین کتاب‌های روانشناسی موفقیت و کسب ثروت محسوب می‌شود. کتابی که بالغ بر صد میلیون جلد در جهان در طول این سال‌ها فروخته و با گذشت زمان هنوز هم پرفروش باقی مانده است.

یکی از بزرگترین دلایل شهرت این کتاب و اینکه ما پیشنهادش می‌کنیم، این است که از راهکار‌های افراد موفقی چون اندرو کارنگی و دیگر ثروتمندان نام‌آشنا درس گرفته و نه فقط یک نفر بلکه تعداد قابل ملاحظۀ پانصد نفر رمز موفقیت خود را در این کتاب قرار داده‌اند. گلچینی از اساسی‌ترین اصول ثروتمند شدن و پیشرفت که هرگز قدیمی و کهنه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: دانلود رایگان کتاب دیوانگان ثروت ساز

البته توجه کنید که نمی‌توان تمام عادت‌ها و رفتارهای ثروتمندان را تقلید کرد چون اولاً همه آدم‌ها با هم یکسان نیستند و ثانیاً هر کسی به اندازه دلخواهش می‌خواهد به ثروت برسد که لزوماً با دیگری یکی نیست. بنابراین، یادتان باشد نه در طول مطالعۀ این کتاب و همچنین همه کتاب‌های روانشناسی موفقیت و ثروت باید به دنبال نکاتی باشید که فکر می‌کنید برای شما مفید است. بیشتر حواستان به آن‌ها باشد. نه اینکه سعی کنید هر چه کتاب گفته بدون ارزیابی توان و امکانات درونی و بیرونی خود انجام دهید. این کار عمیقاً به شما ضربه خواهد زد.

 

۵- اصول ثروتمند شدن با کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول

اصول ثروتمند شدن با کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول

این کتاب پرفروش‌ترین کتاب مدیریت مالی شخصی است که به بیش از ۸۰ زبان دنیا ترجمه شده است. رابرت کیوساکی معتقد است دلیل اینکه ثروتمندان، نسل‌ها ثروتمند می‌مانند این است که پدران آن‌ها به نسل‌های بعد آموزش‌هایی را می‌دهند که منجر به کسب ثروت می‌شود. آموزش‌هایی که نه در مدرسه نه در جامعه در اختیار عموم نیست و برای دانستن آن‌ها باید زحمت کشید.

نویسنده از دو نفر در زندگی‌اش می‌گوید، اولی پدر خودش است و فقیر است و دیگری پدر دوستش است که پولدار است. در ادامۀ کتاب دربارۀ اینکه چه مواردی را در مورد کسب و افزایش ثروت باید دانست و در زندگی به کار بست می‌گوید.

قرار نیست این مطالب را در مدرسه و جامعه یاد بگیریم بلکه خودمان باید برای کسب این دانش تلاش کنیم. مطالعۀ این کتاب قطعاً اولین گام و سرآغازی در جهت کسب دانش مدیریت مالی و ثروت برای شماست.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi