۱۰ نفر اول ثروتمندترین‌ها در دنیا را بشناسیم، میلیاردر های برتر

برترین میلیاردرها
Rate this post

کلمه ثروت شاید شما را به یاد مثل قدیمی علم بهتر است یا ثروت بیاندازد، گرچه مدتی است که درمیان مردم عده‌ای اعتقاد دارند که دیگر وقت آن رسیده است که ثروت را برتر از علم بدانیم، اما نگاه امروز ما به ۱۰ میلیاردر برتر در دنیا به شما نشان خواهد داد که اکثر آنها ثروت افسانه‌‌ای خود را با استفاده از علم و تلاش خود بدست آورده‌اند و همچین با کسب و کار آنها آشنا می‌شویم.

بررسی ۱۰ میلیاردر معروف دنیا و آشنایی با کسب و کار آنها

 

Jeff Bezos

میلیاردر اول جف بزوس

شاید شما جف بزوس را نشناسید، او مالک و بنیانگذار شرکت آمازون بزرگترین یعنی بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا است. او کار خود را از گاراژ خانه خود در شهر سیاتل آمریکا در سال ۱۹۹۴ شروع کرد، گرچه در سال ۲۰۱۹ مجبور شد تا یک چهارم ثروت خود را به همسر خود بعد از طلاق بدهد. اما  به لطف شرایط ویژه حاصل از کرونا در سال گذشته توانسته رتبه اول ثروتمندترین آدم دنیا را با دارایی ۱۹۳/۴ میلیارد دلار از آن خود کند. به نظر می‌رسد، جف نماد واقعی ایستادن روی پای خود است.

 

Elon Musk 

ایلان ماسک

کمتر کسی است که امروزه ایلان ماسک را نشناسد، خصوصا این روزها که طرح‌های رویایی او برای زندگی در مریخ و فراهم کردن اینترنت رایگان پرسرعت برای کل دنیا بسیار طرفدار پیدا کرده است. ایلان ماسک که ابدا کننده پی پال بوده است، اکنون مالک شرکت خودروسازی تسلا است که با ارزشترین شرکت خودروسازی در جهان محسوب می‌شود. او همچنین یک سرمایه‌گذاری بزرگ در پروژه‌های موشک‌های فضایی به نام اسپیس ایکس انجام داده است. میزان ثروت ایلان ماسک که تا چند ماه پیش ثروتمندترین مرد روی زمین بود ۱۷۱/۶ میلیارد دلار است.

 

Bernard Arnault


برنارد آرنولدممکن است خیلی با نام برنارد آرنولد آشنا نباشید، او صاحب بزرگترین امپراتوری لوازم آرایشی و عطر در جهان است که بیش از ۷۰ برند در جهان شامل لوییز ویتون و سفورا را شامل می‌شود. این تاجر فرانسوی که ثروتمندترین فرد در اروپا نیز هست ثروتی حدود ۱۵۵/۱ میلیارد دلار دارد.

 

Bill Gates

بیل گیتس میلیاردر آمریکایی

معروف‌ترین نام در این فهرست حتما بیل گیتس است که یکی از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت نیز هست، جالب است که بدانید او تقریبا تمام سهم خود را در این شرکت فروخته است و فقط یک درصد در این شرکت سهم دارد، او هم اکنون یک بنیاد خیریه به همراه همسر خود تاسیس کرده است. دارایی ثروتمندترین خیر جهان رقمی معادل ۱۲۳/۲ میلیارد دلار است.

 

Mark Zuckerberg

مالک فیسبوک

بنیادگذار فیسبوک که مدیرعامل آن هم هست امروزه با داشتن ۱۴ درصد از سهام این شرکت با دارایی ۹۸/۵ میلیارد دلار جوانترین میلیاردر دنیا محسوب می‌گردد.

 

Zhong Shanshan

Zhong Shanshan

چندین سال است که چین و امریکا رقابت نزدیکی برای کسب بزرگترین اقتصاد جهان را دارند، پس بودن یک چینی در میان ثروتمندترین‌های دنیا نباید تعجب داشته باشد. ژانگ شانشان که بنیانگذار یک شرکت تولید نوشیدنی در چین است اخیرا یک شرکت تولید دارو را نیز افتتاح کرده است. میلیاردر چینی که در سابقه کاری خود کار کردن بعنوان کارگر ساختمانی و مجری خبر را دارد ثروتی معادل ۹۴/۸ میلیارد دلار دارد.

 

Warren Buffet

وارن بافت

اگر از علاقه‌مندان به بازار سهام و بورس هستید، وارن بوفت را سرمشق خود قرار دهید، او که بعنوان موفق‌ترین سرمایه‌گذار در دینا شناخته می‌شود در سن یازده سالگی اولین سهام خود را خریده است، او هم اکنون یک هلدینگ بزرگ را رهبری می‌کند که حدود ۷۰ شرکت بزرگ تولیدی، بیمه و رستوران‌های زنجیره‌ای را دربر می‌گیرد. از شناخته‌شده‌ترین این شرکت‌ها می‌توان دوراکل و اوماها را نام برد. ثروت این سرمایه‌گذار و میلیاردر امریکایی ۹۲/۴ میلیارد دلار است.

 

Larry Page

لری پیج

متخصصان کامپیوتر حتما او را می‌شناسند، لری پیج بنیانگذار گوگل با ثروتی معادل ۹۱/۶ میلیارد دلار یکی از ثروتمندترین‌ها در دینا است. ثروت این میلیاردر امروزه حدود ۹۱/۶ میلیارد دلار است.

 

Sergey Brin

ثروت میلیاردر آقای سرژی برین

سرژی برین که به همراه لری پیج گوگل را تاسیس کرده، بنیانگذار و یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت آلفا بت نیز هست. ثروت این میلیاردر رقمی معادل ۸۸/۸ میلیارد دلار است.

 

Larry Ellison

فرد میلیاردر

لری الیسون، او که بنیانگذار شرکت نرم‌افزاری میراکل است، اکنون بعنوان مدیرعامل و مشاور فناوری در این شرکت فعالیت می‌کند او همینطور ۱۵ درصد از سهام تسلا را نیز دارد. ثروت این میلیاردر ۸۶/۶ میلیارد دلار است.

 

امیدواریم شما هم در آینده جزو کسانی باشید که در مورد ثروت افسانه‌ای شما نوشته می‌شود.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب احسان

بدون دیدگاه

logo-samandehi