مزایای سرمایه گذاری در بورس از نگاه افرادی که سرمایه گذاری میکنند

مزایای سرمایه گذاری در بورس

قبل از اینکه در مورد مزایای سرمایه گذاری در بورس صحبت کنیم بایستی اول معنی کلمه بورس را بدانیم . بورس یک کلمه فرانسوی است و بطور کلی باید بورس را بازاری دانست که در آن خرید و فروش با قیمت گذاری بر روی کالا و اوراق بهادار انجام می‌شود .

هر صنفی در بازار بورس خودش را دارد ، مثلا بورس پوشاک، بورس طلا و جواهر یا بورس لوازم کامپیوتر و … اما هدف ما در اینجا است که شما را با مزایای سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار آشنا کنیم .

سرمایه‌گذاری در بورس چندین مزیت مهم دارد و به خاطر این مزیت‌ها می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد. ما در اینجا ۴ مزیت مهم که مردم به همین دلایل بر روی بورس سرمایه گذاری میکنند را آورده ایم .

مزایای سرمایه گذاری در بورس از نگاه سرمایه گذاران

 

۱- عدم نیاز به سرمایه زیاد

برای سرمایه‌گذاری در بورس ، نیاز به سرمایه زیادی ندارید. حداقل خرید سهام در سیستم‌های معاملات آنلاین که امروز همه از آنها استفاده می‌کنند فقط ۱۰۲ هزارتومان است. اما برای اینکه فعالیت و زمانی که شما صرف می‌کنید واقعا ارزش داشته باشد، بهتر است حداقل ۵ میلیون تومان سرمایه داشته باشید. بسیاری از افراد هستند که ۲ میلیون ، ۳ میلیون، ۵ میلیون یا بیشتر پس‌انداز کرده‌اند و مایل هستند آن را به گردش درآورند و از این طریق سودی نصیب خود سازند. با این مبالغ کم معمولا هیچ کسب‌وکاری نمی‌توان راه‌اندازی کرد و به همین دلیل است افراد زیادی که سرمایه کمی دارند با دانستن مزایای سرمایه گذاری در بورس در این بازار سرمایه گذاری میکنند .

۲- قابلیت نقد شوندگی بالا

سرمایه شما در بورس قابل نقد شدن است. اگر شما برفرض مثال ۱۰ میلیون تومان داشته باشید و با آن یک کسب و کار راه‌اندازی کنید، در صورتی که تصمیم بگیرید کسب‌وکارتان را تعطیل کنید وسایل زیادی روی دست‌تان خواهد ماند . اما سرمایه‌گذاری در بورس فقط خرید برگه سهام است و اگر سهم درستی را انتخاب کرده باشید که نقدشوندگی بالایی داشته باشد، فورا می‌توانید سهام خود را بفروشید تا کارگزار ۳ روز بعد، مبلغ حاصل از فروش سهام را به حساب بانکی شما واریز کند.

۳- خرید و فروش در همه جا و زمان امکان پذیر است

از دیگر مزایای سرمایه گذاری در بورس این است که خرید و فروش سهام در همه جا و در هر زمان قابل انجام است. فرقی نمی‌کند کجای دنیا باشید، فقط کافیست با یک کامپیوتر به اینترنت متصل شوید و معاملات دلخواه‌ خود را از طریق پلتفرم‌های معاملاتی متنوع که برای موبایل‌ها ، تبلت‌ها و کامپیوترها ساخته شده انجام دهید. به همین دلیل است که شغل معامله‌گری سهام ، یا خرید و فروش در سایر بورس‌ ها و بطور کلی معامله‌گری در بازارهای مالی، رویای خیلی از افراد در دنیاست. چون به آنها آزادی می‌دهد و این افراد، سبک زندگی با کلاس و متفاوت با اشخاص شاغل را می‌توانند داشته باشند.

۴- کسب ثروت از مزایای سرمایه گذاری در بورس

می‌تواند برای شما ثروت عظیمی ایجاد کند . در پتانسیل بازارهای مالی برای ایجاد ثروت شکی نیست، اما کسب ثروت از طریق سرمایه‌گذاری در سهام واقعا کار هرکسی نیست و نیاز به کسب مهارت و تجربه بالا دارد.

۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

    logo-samandehi